Wpisz nazwy członków rodziny wraz z rodzajnikami

Pobierz

Ty też możesz w końcu ogarnąć gramatykę - szybciej i przyjemniej , niż Ci się wydaje.Kliknij tutaj, aby dostać odpowiedź na pytanie ️ 7.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Nazwy członków rodziny, to rzeczowniki, dlatego piszemy je z wielkiej litery.. 6.Zhu was a girl and he had .Program przeznaczony jest do realizacji w roku szkolnym 2016/2017 w ramach dodatkowych zajęć z języka niemieckiego w wymiarze jednej godziny tygodniowo - łącznie 36 godzin w trakcie roku szkolnego.. 1 mother - father 2 son - 3 grandfather - 4 brother - 5 aunt - 6 granddaughter - 7 sister - POMOCY NA JUTRONowych rzeczowników należy uczyć się koniecznie wraz z rodzajnikami oraz z liczbą mnogą Rzeczowniki w liczbie mnogiej tworzy się poprzez dodanie do rzeczownika jednej z czterech końcówek :"n/en", "r/er", "e" i "s" lub nie dodaje się żadnej końcówkiL5 nazywanie członków rodziny, rozmawianie o rodzinie L6 opowiadanie o rodzinie L7 nazywanie zawodów L8 opowiadanie o niemieckiej rodzinie pioniera motoryzacji na podstawie tekstu w języku polskim Deutsche Schule Wortschatz und Grammatik EXTRA!. Co tu nie pasuje ?. Zapisz wyszukane wyrazy…der Schwager-szwagier.. rodzaju męskim.. rodzajnik "die" - poprzedza słowa w .. odśwież wiedzę o imionach pradziadków, dziadków itp. imiona pisz po polsku, nazwy członków rodziny po niemiecku..

Zapisz wyszukane wyrazy wraz z rodzajnikami.

Wyszukaj w wężu literowym osiem nazw członków rodziny, zawodów i zwierząt domowych.1 Napisz brakujące nazwy członków rodziny.. •przed niemieckimi rzeczownikami stawiamy rodzajniki (der, die, das)Rodzina.. die Wagerin-szwagierka (nad a dwie kropki) die Geschwister-rodzeństwo.. Zapisz wyszukane wyrazy wraz z rodzajnikami.. Niemal 30 fiszek z nazwami zwierząt domowych, hodowlanych i dzikich daje możliwość zapoznania się z niemieckojęzycznym sposobem opisu świata fauny.. To są te wyrazy : Hund Woman Pferd Vater Bruder Er Schwein Mutter Daje Janka :))Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Wystarczy tylko powtórzyć wszystko kilka razy - jak papuga!Napisz nazwy członków rodziny o przeciwnej płci i utwórz pary klasa 4.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. das Sandwich-Kind-dziecko środkowe, które ma młodsze i starsze rodzeństwo.. Ona ma na imię Ewa i jest z zawodu nauczycielką.. mama,tata,córka,syn,brat,siostra,babcia,dziadek,ciocia,wujek,kuzyn,kuzynka,rodzice,Naucz sie słówek z rodzajnikami str.53-podr.. W Wężu wyszukałam a rodzajniki ?. rodzaju żeńskim.. liczbie mnogiej.. -to jeden z setek Waszych komentarzy.. rodzajnik "der" - poprzedza słowa w ..

... Przyporządkuj nazwy członków rodziny kategoriom.

To jest mój brat Max, on jest uczniem.. rodzajnik "das" - poprzedza słowa w rodzaju nijakim• Nazwy członków rodziny • Liczebniki od 21 do 100 • Nazwy zwierząt oraz przymiotniki opisujące zwierzęta • Nazwy zawodów • Przymiotniki opisujące charakter Koniugacja czasowników regularnych z tematem zakończonym na , -t-d, -chn • Rodzajnik określony i nieokreślony w mianowniku • Zaimki dzierżawcze w mianownikuZobacz 1 odpowiedź na pytanie: Nazwy wszystkich członków rodziny po niemiecku w liczbie pojedynczej i mnogiejPrzetłumacz zdania na język polski: 1.They got on well with each other and became great friends.. der/dieJungste-najmłodszy/-a.. Dopisz rodzajniki.. do tematu "die Familie" - rodzina .. Zabawa dla chętnych: wykonaj grę Memory, na sztywnych kartkach napisz nazwy 10 zawodów, a na następnych 10 kartkach narysuj .Z ważniejszych rzeczy które warto wiedzieć na wstępie przed przystąpieniem do nauki poszczególnych kursów to: •rzeczownik może występować w trzech rodzajach (męskim, żeńskim, nijakim) •rzeczownik może wsytępować w liczbie pojedynczej lub mnogiej..

Rzeczowników uczymy się na pamięć z rodzajnikami!!!!!

die Zwillinge-bliźniaki.Brainly to platforma social learningowa, dzięki której otrzymasz pomoc w zadaniu domowym.. Zapisz wyszukane wyrazy wr…Kliknij tutaj, aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Wyszukaj w wężu literowym osiem nazw członków rodziny, zawodów i zwierząt domowych.. der/die Alteste-najstarszy/-a.. ___ / 8uOpis rodziny po niemiecku - Fabian opisuje swoją rodzinę Fabian tak opisuje swoją rodzinę: "Z tym e-bookiem nie da się nie zrozumieć gramatyki!". Wyszukaj w wężu literowym osiem nazw członków rodziny, zawodów i zwierząt domowych.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt