Sprawdzian z lektury w pustyni i w puszczy pdf

Pobierz

Ale Smainowi chodzi teraz o to, by wydostać z Egiptu żonę i dzieci, toteż gdy Fatma, która widocznie z góryTest z lektury: "W pustyni i w puszczy" .. Możesz śmiało przystąpić do sprawdzianu z lektury w szkole i niczego nie musisz się obawiać.. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. c) Mapkę.. Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce.. Co zrobiła Nel, aby zostawić ślad dla pościgu ?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Podczas tej wyprawy powstały "Listy z Afryki" oraz wydana 20 lat później powieść przygodowo- -podróżnicza "W pustyni i w puszczy" - ostatnie dzieło pisarza, który zamieścił w nimZestaw: "221 W Pustyni I W Puszczy - Henryk Sienkiewicz 3" 0.. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. 2011-12-11 18:00:36; pomożesz mi to rozwiązać ?. W jakim celu to zrobiono?. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Ile wiesz o lekturze "W pustyni i w puszczy"?. Jaką broń, dostał Staś na Gwiazdkę?. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Test ze znajomości lektury ,,W pustyni i w puszczy''.. Sprawdzian przygotowany dla klasy V.wiedza z lektury ,,W pustyni i w puszczy'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera1) Co najbardziej lubiał Staś?.

Kim ...Sprawdzian z lektury "W pustyni i w puszczy" I.

merken in "Meine Apps"Chcesz sprawdzić swoją wiedzę z książki H. Sienkiewicza ''W pustyni i w puszczy'' lub poćwiczyć do nadchodzącej kartkówki?. Co uczynił wtedy chłopiec i dlaczego ?. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.W pustyni i w puszczy - przetestuj swoją wiedzę.. "W pustyni i w puszczy" to powieść: a) historyczna b) podróżniczo-przygodowa c) fantastyczna d) obyczajowa 2.. Życzę miłego rozwiązywania.. Pó źniej, b ędąc ju Ŝ w szkole, towarzyszył czasem ojcu lub panu Rawlisonowi, w czasie wakacji i świ ąt, w wycieczkach, jakie z obowi ązku musieli czyni ć od Port- Saidu aŜ do Suezu dla rewizji robót przy wale i przy pogł ębianiu ło Ŝyska kanału.Dajcie odpowiedzi do testu z lektury W pustyni i w puszczy.. W którym kraju rozpoczyna się akcja powieści?. W pustyni i w puszczy - test trudny Trudniejszy test ze znajomości W pustyni i w puszczy.. Znasz te książkę jak własną kieszeń!. Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.9.. d) Książkę.. 3.Jakie miejsce nazwano Krakowem?. Rozwiąż test!Plik Test z treści lektury W pustyni i w puszczy.pdf na koncie użytkownika martap1978 • folder W pustyni i w puszczy • Data dodania: 3 maj 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Geneza powieści "W pustyni i w puszczy" W styczniu 1891 r. Henryk Sienkiewicz wyruszył w podróż na Czarny Ląd..

Powiązane z testem z W pustyni i w puszczy.

2.W jaki sposób dzieci uwolniły się od porywaczy?. Rozwiąż test.. a) Polska b) Anglia c) Egipt d) Sudan 3. d) Idrys.nierowie, koledzy ojca, nazywali go "dzieckiem pustyni".. Pytania zawarte w teście.a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt. Dokładniejszy niż streszczenie :) Liczba pytań: 89 Poziom: Trudny Rozwiązany: 7951 razy Średnia ocena:Ludzie powiada ą, że w te okropne bitwie, w które poległ enerał Hicks, Smain dowodził artylerią Mahdiego i on to podobno nauczył mahdystów obchodzić się z armatami, czego przedtem, ako dzicy ludzie, wcale nie umieli.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Mirusinda 4 lata temu.. Widać, że dobrze znasz tę książkę.. Skomentuj.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraSprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. 2011-11-16 17:52:56; W pustyni i w puszczy test dla klasy 5 (rozwiąż, nie musi być cały) 2010-08-20 14:26:25; Test z lektury w pustyni i w puszczy, czy te pytania mogą być na kartkówce?.

test znajomości lektury W Pustyni i W Puszczy?

2010 .Plik Test z treści lektury W pustyni i w puszczy.pdf na koncie użytkownika kostek1111 • folder w pustyni i w puszczy • Data dodania: 1 gru 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Pytania z lektury "W pustyni i w puszczy" 1.. Rozwiąż test!Sprawdzian z lektury "W pustyni i w puszczy" 1 Podkreśl właściwą odpowiedź 7p.. 4.Podaj trzy fakty, które miały miejsce podczas pobytu dzieci w Omdurmanie i Chartumie 5.Podaj trzy fakty, które miały miejsce na górze Lindego?. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.. W jaki mieście mieszkali bohaterowie?. a) Stanisław Tarkowski b) Adam Mickiewicz c) Henryk Sienkiewicz d) Pani dyrektor 3) Gdzie urodził się Staś?Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. a) polowania b) przebywanie z Nel c) książki przygodowe d) grać w Minecraft 2) Kto jest autorem lektury?. Skąd porywacze idąc przez pustynię brali żywność i wodę?. Czym była fatamorgana ?. "W PUSTYNI I W PUSZCZY" _____ imię i nazwisko I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią.. 6.Jakie dwa śmiertelne niebezpieczeństwa .Problematyka..

W pustynii i w puszczy.

Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. Po drodze, w przewidywaniu, że chory może potrzebować świeżego mięsa, zabił dwie pentarki, które też istotnie zostały przyjęte z wdzięcznością.Test: W pustyni i w puszczy Opis testu: Szczegółowy test z lektury.. • Jak miał na imię przewodnik wielbłądów?. Odpowiedz.Test ze znajomości treści lektury "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza.. Zawiera 16 pytań.. Rozwiąż test.. 46 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Inne tryby testu.. Jeżeli chcesz, możesz pomóc swoim znajomym, którzy mają z tę lekturą .W pustyni i w puszczy - test wiedzy.. Tekst do zadań 1-11 -Wiesz, Nel - mówił Staś Tarkowski do swojej przyjaciółki, małej Angielki - wczoraj przyszli zabtie (policjanci) i aresztowali żonę dozorcy Smaina i jej troje dzieci - tę Fatmę, która już kilka razy przychodziła do biura do twojego ojca i do mego.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Jak nazywali się główni bohaterowie?Pytania na sprawdzenie znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Z jakiego powodu Staś i Nel zostali porwani?Co powinnam wiedzieć z W pustyni i w Puszczy?. Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. Kartkówka dla kl. V ze znajomości lektury " W pustyni i w puszczy" cz II 1.. Sprawdź, ile pamiętasz!. Udostępnij.. Co zaproponował Grek Stasiowi w Omdurmanie ?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt