Rozważania 8 stacji drogi krzyżowej

Pobierz

Prosimy Cię Panie Jezu.. Moglibyśmy powiedzieć, ze to zdanie nie jest skierowane do nas, bowiem zostało wypowiedziane ponad 2000 lat temu i odnosiło się do żyjących w owych czasach kobiet Jerozolimskich.Stacja 8: Pan Jezus pociesza płaczące niewiasty.. Trzeba wielkiej Miłości, by nie ustać przed samym końcem.. Bo żeby nieść krzyż, trzeba tego gorąco pragnąć, trzeba tego chcieć.. Był wierny i ukochał wszystkich ludzi.. Panie, jak liczni są moi przeciwnicy, jak .. [Droga krzyżowa ze św. Janem Pawłem II] Stacja IX.. Plik PDF do pobrania i wydrukowania.. Poszedłeś dalej….. A jarzmo Jezusa nie było jarzmem Szymona.Droga Krzyżowa - rozważania w Internecie Drukuj; Szczegóły Kategoria: DROGA KRZYŻOWA Utworzono: środa, 05, kwiecień 2017 21:45 Odsłony: 8915 ROZWAŻANIA DROGI KRZYŻOWEJ W INTERNECIE.. Któryś za nas Cierpiał ……….. Ten moment mocno wskazuje na nadzieję, którą pokładamy w Bogu.. Ale Pan Jezus ją przyjął.. Komplet zawiera 16 kart.. START" i kontynuuje .Rozważania Drogi Krzyżowej - Brenna 2004 ks. Piotr Lewandowski | 21 stycznia 2015 | Rozważania stacji Drogi Krzyżowej Przygotowane przez uczestników wakacyjnych rekolekcji dla animatorów służby liturgicznej naszej Archidiecezji w Brennej.. Idźmy razem, trzymaj się mnie, Jestem blisko Ciebie Tę drogę trzeba nam przejść trzymając się za ręce .. Ale wybrałeś drogę krzyżową, odpowiedziałeś na wezwanie Jezusa..

Pozornie są kolejnymi bohaterkami na drodze krzyżowej Jezusa.

Pan Jezus spotyka płaczące niewiasty Tworzyły niemałą grupkę.Stacje Drogi Krzyżowej po kolei Stacja I: Jezus na śmierć skazany Stacja II: Jezus bierze krzyż na swoje ramiona Stacja III: Pierwszy upadek pod krzyżem Stacja IV: Pan Jezus spotyka swoją Matkę.Stacja 8 Jezus prostuje fałszywie lamentujących nad niepokojem Jerozolimskie kobiety wydają się pełne empatii, współczują nad cierpiącym Jezusem, nawet nie żałują łez.. Niósł tylko ciężki kawał drewna.. Kłaniamy Ci się, Panie Jezu…SZYMON Z CYRENY POMAGA DŹWIGAĆ KRZYŻ JEZUSOWI W ścisłym sensie Szymon Cyrenejczyk nie niósł krzyża.. Panie Jezu, moje serce zabiło mocniej.. Choć posiadał Boską naturę, nie skorzystał z możliwości, aby być na równi z Bogiem.. Pragnij tylko Mnie przy każdej Stacji, Ja bowiem jestem na każdej z Nich.. Kiedy ludzie będą nas wychwalać i kiedy ci sami ludzie będą z nas szydzić, zachowajmy milczenie serca, mocą milczenia Pana.Uczestnicy: Żeś przez krzyż i mękę swoją świat odkupić raczył Kolejny milowy kamień miłości, posłuszeństwa i upodlenia.. Jezus zawsze mówił: Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie swój krzyż.. Daj nam, Jezu, przeżyć Twoją Drogę Krzyżową w świetle Eucharystii.. Czyta: "JA MAM!. Znowu pytasz gdzie jestem.. Stacja I Pan Jezus na śmierć skazanyCiężar krzyża to ciężar przewinień i grzechów wszystkich ludzi, a więc i naszych ..

Pan Jezus był już u kresu sił - a koniec drogi krzyżowej tak bliski.

Ostatni upadek Na tę stację drogi krzyżowej można spojrzeć w podwójnej perspektywie: to trzeci upadek, ale też ostatni, przed złożeniem przez Jezusa ofiary z własnego życia za zbawienie świata.. Słysząc ludzi, którzy chcą Twojej śmierci, nie bronisz się.. Felicyta Lidia Świerz CSIC/.. Będę tam i chcę, abyś tam był; chcę, abyś przy nich przyklękał.. Krzyż Twój ciężki, długi, wielki.. Jezus na śmierć skazany Jezu, przyjmujesz wyrok śmierci bez żadnego oporu.. Pan Jezus skazany na śmierć.. On jednak nie zaprosił ię po to, byś tylko tu był.Stacje Drogi Krzyżowej - rozważania W rozważaniach Drogi Krzyżowej przenosimy się sercem i myślami do Jerozolimy i idziemy śladami Pana Jezusa od pretorium Piłata Poncjusza aż do Wzgórza Golgoty, zwanej też Kalwarią.. JEZUS NA ŚMIERĆ SKAZANYRozważania Drogi Krzyżowej (Stacja VIII) Stacja VIII - Pan Jezus pociesza płaczące niewiasty "Nie płaczcie nade mną, ale nad sobą i nad swoimi dziećmi".. ks. Piotr Pawlukiewicz DROGA KRZYŻOWAOto rozważania drogi krzyżowej, inspirowane psalmami, które towarzyszyły Jezusowi przez całe ziemskie życie.. "Bądźmy budowniczymi pokoju!".. Kłaniamy Ci się Panie Jezu Chryste i błogosławimy Tobie, żeś przez Krzyż i Mękę swoją świat odkupić raczył.. Chodź za Mną, idąc Moimi Stacjami Drogi Krzyżowej.. Jestem obok niewiast płaczących i płaczę razem z nimi..

A tu takie zdziwienie!Rozważania drogi krzyżowej przygotował ks. Bronisław Mokrzycki SJ.

Panie Jezu, naucz mnie przyjmować wolę Boga z taką samą pokorą.1.. On nas nigdy nie zawiedzie!. Pan Jezus skazany na śmierć.. Nie kłócił się, nie szarpał… Wiedział, że to jest wola Jego Ojca.. Chcesz umrzeć za nas, wziąć nasze grzechy że sobą na krzyż.. Pewnie mógłbyś w ten piątkowy wieczór robić wiele interesujących rzeczy - odpocząć po ciężkim tygodniu czy zobaczyć ciekawy film w telewizji.. Przed metą.. - Pomóż mi, Panie Jezu, abym niósł swój krzyż do końca.. - Abym zawsze potrafił wytrwać do końca - tak jak Ty.Stacja I: Pan Jezus skazany na śmierć Kłaniamy Ci się Panie Jezu Chryste i błogosławimy Tobie, Żeś przez krzyż i mękę Swoją świat odkupić raczył.. Odszedł.. O pomóż, Boże Jedyny, Nieść moje krzyże codziennie.. Wszystko zmieniło się w ich sercach.. (s. Felicyta Lidia Świerz CSIC) Zmiłuj się nad nami.. Na tej kalwaryjskiej drodze pragniemy dostąpić łaski wielkiego miłosierdziaPatrzmy na Jezusa podczas tej Drogi Krzyżowej poprzez Eucharystię - Mszę św., Komunię, tabernakulum.. - stacje Drogi Krzyżowej.. Wzbudź za grzechy skruchę we mnie.. Pokorni, uważni, skupieni.. Rozważania Drogi Krzyżowej nadesłane na konkurs przez Michała Jachimczuka z Kotunia.. Uczniowie dostąpią uczestnictwa w tajemnicy krzyża.. Ja jestem Bogiem, stworzenie.. Stacja I, Jezus skazany na śmierć..

To świetna pomoc katechetyczna, która zaangażuje uczniów i pomoże nauczyć się kolejnych stacji Drogi Krzyżowej..

A jednak Jezus mówi im, żeby nie płakały nad nim tylko nad sobą i nad swymi dziećmi.Droga Krzyżowa.. Tylko uczniowie.. Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste, zmiłuj się nad nami.. Litość wkradła się do mego serca, rzewnie płaczę.. Jezus milczy.. Słychać Twój szept: "Bądź wola Twoja".. Rozważania księdza Piotra Pawlukiewicza Krzyż jest zgorszeniem, głupstwem, porażką.. Tym samym obnażył samego Siebie.Rozważania Drogi Krzyżowej 0 Stacja I Pan Jezus skazany na śmierć PODRÓŻNYCH W DOM PRZYJĄĆ Z Ewangelii według św. Łukasza: Kiedy dopełnił się czas Jego wzięcia z tego świata, postanowił udać się do Jerozolimy, i wysłał przed sobą posłańców.. Stacja II Wzięcie krzyża "Modlitwa Jana Pawła II robiła wrażenie"14 stacji Drogi Krzyżowej, zilustrowanych zdjęciami z ogarniętej wojną Ukrainy - takie rozważania zaproponował na swoim profilu na Twitterze ks. Marek Lis.Gra religijna - "JA MAM!. Droga krzyżowa tu się nie kończy.. Szymon już nie pomaga.. Rozpoczyna osoba, która ma na karcie słowo "START".. źródło: .. → UZDROWIENIE WEWNĘTRZNE PRZEZ ROZWAŻANIE STACJI DROGI KRZYŻOWEJ;STACJA 9 Pan Jezus upada po raz trzeci Ten trzeci upadek był najboleśniejszy.. Stacja 3Krzyż coraz cięższy.. Opadasz z sił.. To nie była sprawiedliwa kara.. Idźmy na kolejną lekcję miłości.. Podnosisz wzrok ku Niebu.. Dwa lata temu zatrzymano je na przejściu granicznym w Korczowej podczas próby nielegalnego (bo bez wymaganych pozwoleń) wywiezienia z Polski.. Pan Jezus w oczach Boga został skazany za nic.14 obrazów "Stacji Drogi Krzyżowej" w przemyskim muzeum Czternaście XVIII-wiecznych obrazów przedstawiających "Stacje Drogi Krzyżowej" trafiło do Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej prosto z magazynów Izby Celnej.. Upadasz.. Rozważania Drogi Krzyżowej nadesłane na X edycję konkursu przez s. Felicytę Lidię Świerz CSIC z Szymanowa.. Ci przyszli do jakiegoś miasteczka samarytańskiego, by Mu przygotować pobyt.Wielu cennych informacji na temat drogi krzyżowej dostarcza także Pismo Święte (inaczej Biblia) oraz różnego rodzaju modlitewniki z naszej oferty.. Zmiłuj się nad nami.Stacja XII: Pan Jezus na krzyżu umiera "Wtedy Jezus zawołał donośnym głosem: Ojcze, w Twoje ręce powierzam ducha mojego.. Idźmy więc, za krzyżem.. Św.ROZWAŻANIA DROGI KRZYŻOWEJ Wstęp Dobrze, że jesteś!. Zaufał do końca Ojcu.. Ta stacja to już prawie koniec Drogi Krzyżowej.- 8 - Ks. Ryszard Podpora Boże, jesteś zawsze bliski, my zaś dalecy od Ciebie - 9 - Dlatego u początku tej krzyżowej drogi: bądź ze mną!. Idzie niedaleko Ciebie, po policzku spływa mu łza.. Dziękujemy Ci.. Na pewno chcesz iść za zgorszeniem, głupstwem i porażką?. Miarę tego ostatniego uświadamiamy sobie dopiero w momencie, gdy widzimy, jak Jezus po raz trzeci upada.. Robisz to, dlatego że nas kochasz.. Stacja 1.. Stacja I - SĄD Tłumy, które jeszcze niedawno wołały Hosanna!, teraz krzyczą: Ukrzyżuj!. Po tych słowach wyzionął ducha" Wykonało się..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt