Quo vadis test z lektury trudny

Pobierz

Rozwiązanie.. Lektura "Quo vadis" to: liryka; epika; dramat; Sprawdź się w poniższych tematach: Wielka księga prawdziwych tropicieli .. Lew, czaro.. Która różowa postać z bajek idealnie .. "Quo vadis" (lektura obowiązkowa) - test podsumowujący (wersja A), plik: -quo-vadis-lektura-obowiazkowa-test-podsumowujacy-wersja-a.doc (application/msword) NOWE Słowa na start!. Test składa się z 28 pytań.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Wymień cztery postacie fikcyjne z "Quo vadis".. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.d) do Francji i Belgii.. Odpowiedz poprawna: d) - czytaj wyjasnienie.. Niektórzy uważają, że właśnie za tę powieść jej autor dostał literackiego Nobla.. Zaloguj się Załóż konto Menu Oferta edukacyjna National Geographic Learning .Test Quo vadis, Quo vadis podręcznika Lektury dla Klasa III.. Udostępnij.. Rozwiąż test!Quo vadis" to najbardziej znane dzieło Henryka Sienkiewicza, przetłumaczone na wiele języków i czytane na całym świecie.. Sienkiewicz pokazuje w powieści dwa diametralnie różne światy - Rzymian i chrześcijan.. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.. Sprawdź, czy znasz tę "powieść z czasów Nerona" wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. A jak było naprawdę?. Bolesław Prus.K G1 test.. pytanie 1 z 15.. Bogactwo tego dorobku kontrastuje jednak z duchowym ubóstwem.Test wiedzy z lektury "Quo vadis"..

... II - sprawdzian z lektury.

Test składa się z 12 pytań.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Poprzed-Zdrowie niego dnia był na uczcie u Nerona², która przeciągnęła się do późna w noc.. 1) "Quo vadis" to a) Liryka b) Dramat c) Epika 2) Dlaczego Winicjusz przeszedł na chrześcijaństwo?. Jakie były ostatnie słowa Ligii do Marka Winicjusza?. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Eduelo zawiera ponad 22 tysiące zadań i filmów edukacyjnych dla uczniów szkół podstawowych.. d) szczegółowo opisał topografię Imperium Rzymskiego.. Jesteście prawdziwymi.Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Quo Vadis, poziom trudnyHenryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury na poziomie trudnym.. W domu Aulusów poznaje zakładniczkę ligijską, Ligię - Kallinę i zakochuje się w niej.. Z prośbą o radę, jak zdobyć dziewczynę zwraca się do Petroniusza.. Sprawdź, jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza!.

Kto napisał ,,Quo vadis"?

Henryk Sienkiewicz.. Wpisujcie do testu tylko klasę i numer w dzienniku!. 1) Chrześcijanka, patrycjuszka i ukochana Winicjusza to?. !Trudny test z lektury Świtezianka, pytający o najdrobniejsze szczegóły.. Główne wydarzenia w Quo vadis Ustawianie w kolejności.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Quo VadisRozpocznij test.. Rzutnik podłączony do komputera, ekran.Wiadomości na sprawadzian z lektury " Quo Vadis " 2014-12-15 14:32:20 Mam kilka pytań dotyczących lektury ' Quo vadis ' 2010-03-02 20:10:57 Mam jedno pytanie co do lektury ,, Quo vadis '' 2010-03-03 19:23:17Literatura Test z lektury "Quo vadis" - poziom trudny .Quo vadis-opracowanie lektury.. 12 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. I jeszcze jedno ważne spostrzeżenie,Pani Krystyna Czubówna .Streszczenie szczegółowe powieści H. Sienkiewicza Quo Vadis e formacie pdf, barwnie opisującej zdobywanie Rzymu przez chrześcijaństwo.Jesteś w: Ostatni dzwonek-> Quo vadis "Quo vadis"- streszczenie szczegółowe I. a) ponieważ chciał zdobyć serce Ligii b) ponieważ chciał zrobić na złość Neronowi c) ponieważ po spotkaniu z św. Piotrem sam chciał się nawrócić d) został zmuszony przez Petroniusza 3) Dlaczego Poppea .Quo vadis - test wiedzy..

Struktura społeczna Quo vadis Sortowanie według grup.

Sienkiewicz w "Quo vadis": a) panoramicznie przedstawił obyczajowość rzymską.. Tylko jedna odpowiedź jest poprawna.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. A) walka pogan z chrześcijanami B) życie ludzi na wsi C) rządy Nerona D) perypetie miłosne Marka Winicjusza 12.. Skomentuj.. Do Rzymu wraca Marek Winicjusz.. Cywilizacja rzymska stworzyła wiele: monumentalne pałace, amfiteatry czy akwedukty, system praw­ny, sztukę, religię.. Od pewnego czasu zdrowie ego zaczęło się psuć.. Co stało się z Ligią podczas igrzysk w amfiteatrze?. Zgodnie z zapowiedzią proponuję Wam dzisiaj test ze znajomości lektury.. Rozwiąż test!Rozwiąż Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. Wymień charakterystyczne cechy cesarza Rzymu-bohatera powieści "Quo vadis": A) łagodny ,powolny ,małomówny B) spontaniczny ,uległy ,troskliwyQuo Vadis - Quiz - Test.. Co miało być kulminacyjnym momentem igrzysk?. Panowanie którego z rzymskich cesarzy jest tłem powieści?. Którego z problemów nie porusza powieść "Quo vadis"?. Sprawdź się!. Czas na odpowiedź: 10 sekund.. Sprawd ź .Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis Zawiera 13 pytań.. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. 92 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych ..

Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, co pamiętasz z lektury.

Wybierz prawidłową odpowiedź.. Jak dobrze znacie zwierzęta opisane w książce Adama Wajraka "Wielka księga prawdziwych tropicieli"?. Powtórz przed sprawdzianem.Test z lektury "Quo vadis" (Henryk Sienkiewicz).. Arbitra elegancji potajemnie kocha niewolnica, Eunice.Quo vadis Petroniusz¹ obudził się zaledwie koło południa i ak zwykle, zmęczony bardzo.. Rozwiązanie.Interpretacja lektury Quo vadis jako konflikt dwóch światów.. Przy każdym pytaniu są cztery odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawdziwaklasa 8 Lektury obowiązkowe "Quo Vadis?". odpowiedź: Postacie fikcyjne z "Quo vadis" to: Ligia Kallina, Marek Winicjusz, Ursus, Glaukus.. b) skupił się głównie na architekturze rzymskiej.. Sprawdźcie się ;) Jest to test składający się z pytań zamkniętych.. To nowoczesne narzędzie edukacyjne dla pokolenia zawsze online.Najbardziej kompletny test z lektury Quo Vadis jaki znajdziesz w sieci.. Pytania i odpowiedzi 16 maja 2021 15 pytań na sprawdzian z "Balladyny" .11. .. TEST Z LEKTURY: "Pan Tadeusz"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt