Dopisz antonimy do podanych wyrazów napisz jakie to części mowy

Pobierz

Nazwij rodzaj każdego z nich.. Przeczytaj tekst str, 278 - 280 następnie wykonaj ćwiczenia 4 str. 280.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Question from @Martusia830909 - Szkoła podstawowa - PolskiFleksja TEST to to 71 pytań z odpowiedziami dotyczącymi temu zagadnieniu.. Do podanych wyrazów dopisz wyrazy bliskoznaczne.Droga- Dom-8.. PDF - ORPEGDo podanych wyrażeń przyimkowych dopisz pochodne: a) rzeczowniki, b) przymiotniki.a) za piecem b) za kulisami pod gardłem pod miastem do żywota do żywota Istnieją wyrazy, których definicji słowotwórczo nie można utworzyć ' *Są to w yrazy n ie p o d z ie ln e s ło w o tw ó rc z o , np. dom, głos, rzut.174.. Proszę napiszcie szybko.. Podkreśl w nich orzeczniki.. na jakie pytania one odpowiadają - zaczęła tłumaczenie Zosia.Komentarze .. W ramce poniżej zapisz w słupku nazwy nieodmiennych części mowy i do .Zadanie: wypisz po 10 przykładów każdej części mowy Rozwiązanie: podaj jakie części mowy,odmienne,nieodmienne,czy obaDo podanych wyrazów dobierz antonimy: (5pkt.). Mieszkaniec: (10pkt.. Jeśli chodzi o podane wyżej przykłady, to najszerszy zakres ma wyraz sportowiec, bo nazwa ta obejmuje wszystkich ludzi uprawiających zawodniczo sport, a więc zarówno lekkoatletów, jak też piłkarzy, kolarzy, bokserów i in.. 1.głupio 2.łagodnie 3.cicho 4.góra 5.dziś 6.dzień 7.śpiący 8.rozgrzany 9.przyjęty 10.kochać 11.nakryć 12.szyć 13.smutno 14.śmiało 15.rzadko 16.entuzjazm 17.bohaterstwo 18.kobieta 19.zapamiętany 20.błyszczący 21.grzejący 22.mówić 23.spaść 24.zasypiaćDopisz antonimy podanych wyrazów..

Dopisz antonimy do podanych wyrazów.

mądrzejszy- .. wielki-.. górny-.. chwalić-.. zaszkodzić-.. przynosić-.. .dopisz anonimy do podanych wyrazów i określ jakimi są częściami mowy.. Question from @Dzastina114 - Szkoła podstawowa - PolskiJesteś jej właścicielem?. Napisz, jakie to części mowy.. Entuzjazm to rzeczownik.. Jadzia była zadowolona z prezentu.. Kliknij tutaj i przekaż środki!. jw mądrzejszy, wielki, górny, chwalić, zaszkodzić, przynosić, nad, od, bez.. Proszę czekać.. 1 ocena Najlepsza odp: 100%.. Uzupełniamy zdania:Części odmienne Części nieodmienne; rzeczownik: przysłówek: przymiotnik: zaimek przysłowny: czasownik: przyimek: liczebnik: spójnik: zaimek: wykrzyknik: rzeczowy: partykuła: przymiotny: liczebny"Imię" to dawna nazwa tych wyrazów, które odmieniają się przez przypadki (w przeciwieństwie do czasowników, które odmieniają się przez czasy, tryby itd.).. W podanych zdaniach wstaw zamiast cyfr odpowiednie wyrazy.Do podanych wyrazów dopisz antonimy, które będą zaczynać się od litery ż lub rz. .. Zapisz pełne nazwy podanych skrótowców.. Możesz usunąć tą wiadomość i otrzymać wiele dodatkowych możliwości, ulepszając hosting do PRO lub VIP za jedyne 5.83 zł!. Zadanie.. Zapisujemy wyrazy z przeczeniem nie: nie oglądamy, nie czytamy, nie spacerujecie, nie rzeźbi, nie maluję, nie rysujesz..

Dopisz antonimy do podanych poniżej wyrazów.

Dzień Antonim do słowa dzień: noc.. Zobacz: Części mowy - powtórkaJakie to części mowy: lecz- tak- dwoje- nie- och- się- ten- kilka- długo- klucząc- Do podanych wyrazów dopisz wyrazy pokrewne o zabarwieniu a) dodatnim b) ujemnym chłopiec kot dziadek córka diabeł Zapisz antonim -patriota -dzielny -wyniosły -wrogi Z góry dzięki.. Góra Antonim do słowa góra: dół.. Nie należy zmieniać kolejności podanych wyrazów, trzeba natomiast - jeżeli jest to konieczne - dodać inne wyrazy, aby otrzymać logiczne i gramatycznie poprawne zdania.. Dziś to przysłówek i rzeczownik.. Temat: O pożytkach płynących z posiadania kota.. Entuzjazm Antonim to słowa entuzjazm: sceptycyzm.. Napisz, jaka to część mowy: a) smutno - .b) śmiało - .. część mowy : .. [] Odmienne części mowy: - czasownik (nieodmienne to imiesłów przysłówkowy bierny, zakończone na -no, -to): sprzątać, rosnąc, zostać, wykonano, zatrzeszczawszy - rzeczownik: pies, Anna, Tasmania, orchidea, osmoza, instytucja - przymiotnik: biały, mądry, spostrzegawczy, wymyślony, abstrakcyjny - zaimek (przysłowny nie): ja, Ty (przy bezpośrednim zwrocie do adresata), ileś, tyle, jakikolwiek - liczebnik: dwa, tysiąc, pół, ćwierć, dziewięćdziesiąt trzy, czwarty .Jakie to części mowy.. Napisz 3 zdania, w których uwypuklisz poszczególne znaczenia.4.. Podaj 3 znaczenia wyrazu fala..

BohaterstwoĆw 1 str106 Dopisz antonimy podanych wyrazów.Napisz , jakie to części mowy.

Wymagana jest pełna poprawność ortograficzna wpisywanych fragmentów.Schmetterling.. Twoje pieniądze będą użyte do kupna dowolnych naszych usług, włączając w to usunięcie tej reklamy.Podane wyrazy uporządkuj a) według rosnącej treści: rzemieślnik, pracownik, zegarmistrzb) według rosnącego zakresu: ssak, kot, zwierzę3.. Przyimek - bo stoi przy imieniu, czyli przy rzeczowniku, liczebniku, przymiotniku itd., np.: na stole, po czwartej, obok starego domu.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodać.. Są to czasowniki.. Wzór: Film był bardzo ciekawy.. )Zapisz nową wiadomość a następnie wykonaj ćwiczenie 1 i 2 str. 282. z góra- dziś - dzien- entuzjazm- bohaterstwo- kobieta- śpiący- rozgrzany przyjęty- zapamiętany błyszczący grzejący kochać nakryć szyć mówić spaść zasypiać do jest na jutro 2 oceny | na tak 0% 0 2 Odpowiedz Odpowiedzi Mado odpowiedział (a) 07.02.2013 o 18:19 góra - dół dziś - jutroDopisz antonimy do podanych wyrazów, napisz jakie to części mowy.. ( ciekawy - przymiotnik ) Nasz sąsiad jest lotnikiem.. Góra to rzeczownik.. Zapisz nową wiadomość ze str. 280, następnie zapisz: synonimy to wyrazy bliskoznaczne.. Najwęższy natomiast zakres ma wyraz sprinter.Wypisz z podanych zdań przysłówki, przyimki,spójniki.Pójdę dziś do biblioteki lub na spacer.Spóźniłem się do szkoły, ponieważ póżno wyszedłem z domu.Przysłówki-Przyimki -Spójniki -7..

Napisz jakie to części mowy.

Do podanych wyrazów dopisz antonimy:Uzupełnij zdania 3.1.-3.5., wykorzystując podane w nawiasach wyrazy w odpowiedniej formie.. Maciek był pierwszy na mecie.. Question from @Mata2002 - Szkoła podstawowa - PolskiZakresem wyrazu nazywamy ogół przedmiotów nazywanych tym wyrazem.. Do podanych wyrazów dopisz po 2 synonimy nacechowane emocjonalnie:a) nosb) kolegac) mówićd) ojciec5.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Chcesz wesprzeć tę stronę?. Partykułę nie piszemy razem z.. - to jedno z poleceń.Zobacz 4 odpowiedzi na zadanie: Dopisz Antonimy do podanych wyrazow mądry,czysty,jasny,latwy W ramce poniżej zapisz w słupku nazwy nieodmiennych części mowy i do każdej z nich dopisz wyrazy spośród podanych: st - Pytania i odpowiedzi - Język polski .. a) konserwatysta liberał b) amator - profesjonalista c) banialuki - konkrety d) wieczność - chwila e) sprzątać - bałaganić 16.. Napisz, jakie kompetencje posiadali poszczególni rzymscy urzędnicy w okresie republiki.. Dzień to rzeczownik..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt