Budowa i działanie narządu wzroku prezentacja

Pobierz

Małżowina uszna to tylko część narządu słuchu.Zaćmę można leczyć poprzez wszczepienie sztucznej soczewki.. Ślepota - całkowity lub częściowy brak widzenia może być wywołany wieloma czynnikami np. urazem, odwarstwieniem siatkówki czy wadą genetyczną.. Do procesu analizy odebranych przez oczy sygnałów angażowane jest ponad 10% wszystkich komórek nerwowych w mózgu.. Nie ona jednak widzi - interpretacja obrazów zachodzi w korze mózgu.. Podstawowe zmysły człówieka to: Narządy zmysłów Akomodacja oka Organy służące do odbierania bodźców nazywami narządami zmysłów.. Rogówka, ciecz wodnista, soczewka i ciało szkliste działają - w wielkim .oko narządem wzroku elementy i rola aparatu ochronnego oka budowa gałki ocznej powstawanie obrazu; Temat: Budowa i działanie narządu wzroku.. Smak -narządem jest język.. III ETAP EDUKACYJNY.. Główna częścią narządu wzroku jest gałka oczna umieszczona w zagłębieniu kostnym - oczodole.. jej wnętrze wypełnia ciało szkliste - przezroczysta, galaretowata masa.. Wykażę, obecność w oku tarczy nerwu wzrokowego.. Wzrok - narządem tego zmysłu jest oko, b. Słuch -narządem jest ucho, c.. Budowa okaMałżowiny usznej,która zbudowana jest z chrząski okrytej skórą.Jej kształt i liczne wypukłości pozwalają na dobry odbiór dzwięków Przewodu słuchowego wyścielonego skórą.W przednim odcinku wyrastają z niej włosy,które zatrzymują zanieczyszczenia Ucho środkowe Ucho środkowe przenosi fale dzwiękowe w postaci drgań .Układ wzrokowy składa się z komórek nerwowych, tkanki łącznej, włókien mięśniowych oraz naczyń krwionośnych..

UdziałTemat 1. : Budowa i działanie narządu wzroku.

Dzięki rogówce, cieczy wodnistej, oraz ciału szklistemu, które niejako tworzą soczewkę skupiającą, mamy zapewnioną odpowiednią ostrość widzenia.Budowa i działanie narządu wzroku.. ędą one oznaczone.. …Dec 14, 2020Oko - narząd wzroku Gałka oczna stanowi niezwykle czuły aparat odbierający barwę i natężenie światła.. Dowiem się, czym są zmysły.. Poznam budowę i funkcje oka.. Część 2.. Dostępne są /będą gotowe scenariusze lekcji, dzięki temu w bardzo krótkim .. W tylnej części gałki ocznej jest gruba i nieprzezroczysta, a w przedniej, gdzie nosi nazwę rogówki, jest cienka i przepuszcza promienie świetlne.Mar 5, 2021Najczęstsze wady wzroku Jaska jest chorobą polegającą na zwiększeniu ciśnienia płynów wewnątrz gałki ocznej.. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk .teoria racjonalnego wyboru prezentacja, zarzadzanie jakoscia prezentacja, edukacja zdrowotna w przedszkolu prezentacja, jednej.. Węch -narządem jest nos, d. Twardówka otacza gałkę oczną od zewnątrz, chroni ją przed urazami i nadaje jej kształt.. Temat dzisiejszej lekcji znajduje się w waszym podręczniku na str.195-199.Ucho - narząd słuchu i równowagi.. Dotyk -narządem jest skóra, e..

Budowa okabudowa gałki ocznej.

Wykonaj w zeszycie ćwiczeń ćw.. (dopisz funkcję) a) powieki b) gruczoł łzowy-c)spojówka-d) rzęsy 3.. Przeczytaj tekst w podręczniku ze str. 195 a.. Budowa anatomiczna oka pokazuje, w jaki sposób ten skomplikowany narząd tworzy układ optyczny z komórek nerwowych, tkanki łącznej, naczyń krwionośnych i włókien mięśniowych oraz załamuje światło odbijane od przedmiotów.. Światło wpada do wnętrza oka przez wąski otwór - źrenicę Już wiesz organizm jest zdolny do odbierania informacji i reagowania na nie;BUDOWA OKA Budowa oka Gałka oczna ma kształt kulisty, a jej zewnętrzną powierzchnię tworzą trzy błony.. Część 3.. Wyjaśnię, jak powstaje obraz.. Dostarcza około 80% informacji o otoczeniu.. Zmysły człowieka: a.. W materiałach dostępne są prezentacje, KP jako sketchotki albo gotowe do wklejenia albo jak KP do uzupełnienie, pokolorowania i wklejenia.. Widzenie zawdzięczamy przede wszystkim załamywaniu odbijanego światła.. Przetwarzają je następnie na impulsy nerwowe, a potem przekazują do mózgu, odpowiedzialnego za rozpoznawanie dźwięków.. Oko jest jednym z najważniejszych narządów zmysłów.. Oto polecenia dla Ciebie I.. Jej wnętrze wypełnia ciało szkliste - przezroczysta, galaretowata masa..

Narząd słuchu.Temat: Budowa i działanie narządu wzroku.

Budowa oka a)galka oczna b)narzady dodatnie -aparat zapobiegawczy *rzesy (kurz) *brwi (pot) *powieki (ciala obce) *kostny oczodol (przed uderzeniami) *tkanka tluszczowa, lzy (przed tarciem i naciskiem) -aparat ruchowySCENARIUSZ LEKCJI.. Część 1.. Dzięki temu, każdy człowiek nie tylko patrzy, ale też rozumie to, co widzi.Budowa i funkcjonowanie narządu wzroku - klasa 7 Sketchnotka jako gotowa notatka z lekcji.. TREŚCI KSZTAŁCENIA.. Ciało szkliste reguluje ciśnienie w gałce ocznej, dzięki temu oko zachowuje kulisty kształt i porusza się gładko w oczodole.. 25/05/20 Drodzy uczniowie kolejny temat z rozdziału: Narządy zmysłów.. • Układ ten składa się z umiejscowionej w oczodole gałki ocznej, która za pomoc ą siatkówki odbiera wra żenia wzrokowe, przekazuj ąc je poprzez drogi wzrokowe do korowych o środków wzrokowych mózgu.. Wstęp II.. 1/98 III.Budowa oka ludzkiego.. Ściana Gałki ocznej zbudowana jest z 3 warstw : SpojówkaBudowa i działanie narządu wzroku Co to jest zmysł?. Aparat ochronny oka.. Już wiesz, że: organizm jest zdolny do odbierania informacji i reagowania na nie; w mózgu znajdują się ośrodki czuciowe, odbierające informacje z receptorów oraz kojarzeniowe, w których te informacje są interpretowane; impuls nerwowy przebywa drogę od receptora poprzez neuron czuciowy, ośrodek nerwowy,narząd----- zmysł oko- wzrok ucho- słuch skóra- dotyk smak- język węch- nos 2..

Temat: Narząd wzroku człowieka - działanie, wady, sposoby korekcji..

Każde ćwiczenie wykonujemy powoli, w czasie od 30 sekund do 2 minut.Budowa oka u człowieka.. Zwiększone ciśnienie powoduje zniszczenie receptorów odpowiadajacych za odbieranie światła w siatkówce a przez to powoduje utratę wzroku Często jest trudna do zauważenia - powoli zawęża nam się obszar widzenia.. Ludzki organizm posiada dwie anteny, które odbierają fale dźwiękowe, czyli drgania cząsteczek powietrza.. Wszystkie ćwiczenia wykonujemy w pozycji siedzącej, z wyprostowanymi plecami, dobrze, jeśli wykonujemy je bez okularów, czy szkieł kontaktowych, podczas ćwiczeń staramy się również nie poruszać głową.. ZMYSŁ WZROKU ZMYSŁ SŁUHU ZMYSŁ WĘHU ZMYSŁ DOTYKU ZMYSŁ SMAKU 1. ciało szkliste reguluje ciśnienie w gałce ocznej, dzięki temu oko zachowuje kulisty kształt i porusza się gładko w oczodole.. Fizyka, 7.8: wyjaśnia pojęcia krótkowzroczności i dalekowzroczności oraz opisuje rolę soczewek w ich korygowaniu; Informatyka, 6.1: wykorzystuje programy komputerowe, w tym edukacyjne, wspomagające i wzbogacające naukę różnych przedmiotów.Nov 23, 2021Prezentowane ćwiczenia poprawiają wzrok w 85% przypadków.. Widzenie z jaskrąPrezentacja przedstawiająca wiadomości o budowie i działaniu oka ludzkiego wraz ze sposobami korygowania wad wzroku..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt